Projektantem tej świątyni był Witold Cęckiewicz, a wybudowano ją w latach 1983-1989. Widoczna z przodu sylwetka budowli, pomimo swego nowoczesnego kształtu, nawiązuje stylem do tradycyjnej formy kościoła. Do nierównej w swym kształcie fasady dostawiono z prawej strony wysoką, strzelistą wieżę (kościół jest kolejnym dziełem Witolda Cęckiewicza, a podobne w swym kształcie rozwiązanie, zastosował on nieco ponad 10 lat później w Łagiewnikach), co w czasach budowy kościoła było rzeczą niespotykaną – władze zezwalały co najwyżej na budowę świątyń, które nie będą przewyższały i wyróżniały się na tle otaczających budynków.

Ołtarz główny został zaprojektowany również przez Cęckiewicza, tworzy go złota kratownica, która w całości formuje kształt monstrancji, a w jej środku znajduje się obraz Pana Jezusa Miłosiernego.

Poza ołtarzem, wyposażenie wnętrza jest surowe w swej prostocie, by nie rzec ascetyczne. Zwracają uwagę duże, pionowe okna, na wysokości od podłogi do sufitu, oraz ciemnobrązowy, kasetonowy strop. Oryginalnie wyglądają niektóre stacje drogi krzyżowej, jako że można na nich rozpoznać np: ss-mana i człowieka z kijem baseballowym.

[Ostatnia modyfikacja: 13.IV.2006]

Źródło:
– Rożek M., Gondkowa B., 2003, Leksykon kościołów Krakowa, Verso Kraków, s. 119.