Kościół na osiedlu Bohaterów Września w krakowskiej Nowej Hucie został wybudowany na początku lat 90-tych dwudziestego wieku. Autorem koncepcji architektonicznej są Marcin Janowski i Zbigniew Janowski.

Niewielka i niska bryła kościoła, kryje w środku stosunkowo przestronne, salowe wnętrze o podłużnym planie w kształcie prostokąta. Całość nakryta jest prostym, dwuspadowym dachem z częściowo uwidocznioną konstrukcją.

Już po konsekracji kościoła, fasadę ozdobiono kolorowymi mozaikami, a w oknach umieszczono witraże z wyobrażeniami polskich świętych i błogosławionych.

Ciekawostką jest umieszczenie w ołtarzu głównym późnobarokowego ołtarza, który został przeniesiony z kościoła św. Wojciecha na krakowskim Rynku Głównym. W ołtarzu umieszczono współczesny obraz z wyobrażeniem patronki kościoła – Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Ciekawie prezentują się stacje Drogi Krzyżowej, zaprojektowane przez Annę Ogórek – Misterium Męki Pańskiej zostało przedstawione tylko poprzez pokazanie Głowy Chrystusa w koronie cierniowej. Każda stacja pokazuje Jezusa w odmienny sposób.

[Ostatnia modyfikacja: 2.I.2010, 23.IV.2007]

Źródło:
– Rożek M., Gondkowa B., 2003, Leksykon kościołów Krakowa, Verso Kraków, s. 99-100
– praca zbiorowa, 2000, Encyklopedia Krakowa, Wydawnictwo Naukowe PWN Warszawa – Kraków, s. 457.