Polski | English |
sklep | sprzedaż zdjęć | fotokalendarium | kościoły krakowa | wawel | rynek główny | sukiennice | zdjęcia krakowa | panoramy 360° | Barbakan
ZWIEDZANIE KRAKOWA
Zofia Ozaist – Zgodzińska - pasjonatka. Rodowita krakowianka, nawet ślub brała
w Katedrze Wawelskiej. Niemal całe życie spędziła w Krakowie, a znaczną jego część na odkrywaniu sekretów historii i sztuki miasta. Pierwsze szlify jako młodzieżowa przewodniczka zdobywała jeszcze w liceum. Od tamtej pory z nieustanną pasją otwiera oczy przybywającym do miasta
na jego urok i – i na jego tajemnice.

Licencjonowana przewodniczka po Krakowie i pilotka wycieczek. Posiada uprawnienia wychowawcy kolonijnego oraz kierownika placówek wypoczynku i wielokrotnie sprawdziła się także w tych rolach. Lata spędzone w harcerstwie sprawiły, że w lot nawiązuje dobry kontakt z ludźmi.
Kraków Kontakt:
zosia@zgodzinski.com, +48 500 347 873
Ponadto zajmuje się historią sztuki. Ma doświadczenie w prowadzeniu warsztatów i wykładów. Przeprowadzała zajęcia dla każdej grupy wiekowej – od przedszkolaków, przez młodzież szkolną, studentów i dorosłych, aż po słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Współpracowała z licznymi instytucjami kultury, by wspomnieć tylko Muzeum Narodowe w Krakowie czy Zamek Królewski w Niepołomicach.

Zwraca uwagę na szczegóły i detale, na to wszystko, co zazwyczaj umyka gdy tylko przebiegamy po ulicach. Zna całe mnóstwo historii, legend, ciekawostek i anegdot. Znaczny procent z tego to opowieści przekazywane z ust do ust, znane tylko tym, którzy naprawdę są zanurzeni w mieście.

Nie boi się nowych wyzwań ani nowych przygód. Wszystko to sprawia, że wycieczka z nią staje się czymś więcej niż tylko spacerem. Jest przeżyciem.

Kontakt:
zosia@zgodzinski.com
+48 500 347 873 (jeśli nie odbiera, to znaczy że właśnie prowadzi zajęcia i oddzwoni w ciągu dwóch godzin)

PIERWSZE KROKI W KRAKOWIE
To propozycja dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z miastem. Są takie miejsca, które po prostu trzeba zobaczyć, by przeżyć zachwyt, oczarowanie, by dać się ponieść ich historii.

STARE MIASTO - Kraków jest unikatowy pod wieloma względami. Jest to jedno z nielicznych miejsc, gdzie możemy podążać za układem urbanistycznym średniowiecznego miasta. W czasie tej wycieczki dowiemy się, ile Wit Stwosz zarobił na dziele swojego życia, a także za co został napiętnowany. Spróbujemy rozwiązać problemy nękające Kraków w dawnych wiekach. Przyjrzymy się detalom, odczytamy łacińskie inskrypcje i zastanowimy się, po co właściwie je umieszczano. Ta wycieczka to także spotkanie z indywidualnością, jaką niewątpliwie był Stanisław Wyspiański. Dlaczego poszedł na wagary i co z tego wynikło?

Kraków
Kraków

WAWEL - będąc w mieście królów polskich nie sposób nie zwiedzić ich siedziby, miejsca ich koronacji i pochówku. Przestrzeń tak nierozerwalnie związana z dziejami kraju wywiera wrażenie na każdym odwiedzającym. Historia to nie tylko wielka polityka, to także królewskie żony (i kochanki), łaźnie i ogrody, życie codzienne. Spójrzmy na Wawel nie tylko jako na pomnik.

KAZIMIERZ ŻYDOWSKI I GETTO - Przed II Wojną Światową ludność żydowska stanowiła 1/4 krakowskiej populacji. Zwyczaje, tradycje, legendy żydowskie tworzyły przez wieki integralną część krakowskiego pejzażu. W czasie tej wycieczki przypominamy zapomniane dziedzictwo. Spróbujemy zrozumieć i przeniknąć historię ludzi, którzy także kształtowali oblicze miasta.

Kraków
Kraków

KRAKÓW MŁODOPOLSKI - Nie sposób wyobrazić sobie Krakowa bez piętna, jakie odcisnęli na nim wybitni artyści, tacy jak Jan Matejko, Józef Mehoffer i oczywiście Stanisław Wyspiański. W ich czasach miasto zyskało charakter, którego ślady możemy zauważyć i dziś. Duszna atmosfera młodopolskich kawiarni zderzona z mieszczańskimi, lecz imponującymi kamienicami, dzieła sztuki, i przede wszystkim dzieła sztuki, których ponadczasowy urok przenosi nas w atmosferę tamtego czasu.

ŚCIEŻKAMI JANA PAWŁA II - Niemal w każdym zakątku miasta można natknąć się na pamiątki związane z życiem, działalnością i posługą Karola Wojtyły. Ten szlak przybliża jego losy osadzone na tle historii Polski. W czasie wycieczki można dogłębnie poznać rzeczywistość, która go kształtowała i odcisnęła na nim swoje piętno.

Kraków
Kraków

KRAKÓW NOCĄ - Coś dla żądnych wrażeń. Za dnia Kraków jest malowniczy, ale nocą staje się magiczny i wyjątkowy. Krakowski zmierzch kryje niejedną mroczną historię... Skandale, które wstrząsały opinią publiczną, dotkliwe kary które wymierzano na Rynku, pierwszy striptiz w mieście – te i inne historie sprawią, że wieczór rozpocznie się mocnym akcentem.

Kontakt 2004 - 2021 © Paweł Krzan KRFOTO Mapa Strony